صفحه اصلي > اخبار سازمان 
اخبار > تشکیل تیم های واکنش سریع/ راه اندازی اورژانس ریلی
 


نسخه چاپي ارسال به دوست

تشکیل تیم های واکنش سریع/ راه اندازی اورژانس ریلی

 

.

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛

دومين نشست تخصصي رؤسا و کارشناسان مراکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي قطب 1 آمايش شمال کشور در دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان برگزار شد.

تشکیل تیم های واکنش سریع در دانشگاه های قطب 1 آمایش کشور و راه اندازی اورژانس ریلی از اهم تصمیمات این نشست بود.

صبح دیروز سه شنبه 18/مهر/96 دومين نشست تخصصي رؤسا و کارشناسان مراکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي قطب آمايش شمال کشور در دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان با حضور دکترشادنوش رئیس دانشگاه و دکتر گوهري، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برگزار شد.

دکتر شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان ضمن تقدیر از انسجام و تلاش قابل توجه در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی، گفت: حوزه اورژانس پیش بیمارستانی به عنوان فعال ترین بخش درمان در عرصه کشور شناخته شده و سرعت عمل و هماهنگی ها در این حوزه در نجات جان انسان ها و جلوگیری از تبعات اجتماعی و در نتیجه ثبات خانواده ها نقش موثری دارد.

رئیس دانشگاه افزود:  با وجود این که حوزه قطب 1 آمایش شمال کشور پرترددترین و حادثه خیزترین جاده های کشور را در خود جای داده اما با عملکرد مطلوب اورژانس های پیش بیمارستانی و بیمارستانی شاهد کمترین تلفات و عوارض جانی هستیم که جای خوشبختی دارد.

دکتر شادنوش خاطر نشان کرد: در این نشست ها باید با طرح موضوع های تخصصی در حوزه مدیریت حوادث، بیش از پیش به هماهنگی و هم افزایی توانمندی های دانشگاه های قطب 1 آمایش شمال کشور دست یابیم.

دکتر گوهري معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان گفت: دانشگاه های علوم پزشکی قطب 1 آمایش شمال کشور با توجه به همجواری جغرافیایی می توانند در پوشش خدمات فوریت های پزشکی در حوادث پرتلفات و اعزام بیماران بین مراکز درمانی با کمک یکدیگر خدمات مطلوبی را به جامعه تحت پوشش، مسافرین و گردشگران ارئه دهند.

دکتر اطهري، مدير حوادث و فوريت هاي پزشکي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان نیز هدف از اين نشست ها را بررسی تخصصی توانمندي هاي دانشگاه های علوم پزشکي قطب 1 آمايش شمال کشور و ایجاد برنامه های لازم برای هم افزایی در مدیریت حوادث و سوانح غیرمترقبه دانست.

در اين نشست رؤسای مراکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي دانشگاه هاي علوم پزشکي مازندران، بابل، گلستان، گيلان، شاهرود و سمنان و کارشناسان مربوطه حضور داشتند.

شایان ذکر است؛ تشکیل تیم های واکنش سریع در دانشگاه های قطب 1 آمایش کشور و راه اندازی اورژانس ریلی از اهم تصمیمات این نشست بود.

چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦      /       ١٥:٠٦
تعداد نمایش خبر:329
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
عنوان
 
عنوان
 
نظرسنجی
شعار بهداشتي امسال بر چه موضوعي تاكيد دارد؟

تهديد مقاومت دارويي
پیشگیری از بیماری دیابت
سلامت مادران و كودكان
سلامت رواني و اجتماعي

مدیریت منابع
معاونت توسعه مدیریت و منابع
وزارت بهداشت
دبیرخانه کمیته نظام پیشنهادات
21107983 : کل بازدید 13621 : بازدید امروز 0.40 : زمان بارگزاری صفحه 2446182 : بازدید این صفحه 3 : بازدیدکنندگان آنلاين